Zarabiam najniższą krajową – czy dostanę kredyt gotówkowy?

Table of Contents

Wzięcie kredytu to nie jest prosta sprawa. Cała procedura jest obwarowana wieloma formalnościami, Wiele czynników może wpłynąć także na zdolność kredytową i pozytywną decyzję banku. Pod uwagę są brane zarobki, historia kredytowa oraz rzetelność. Czy osoby, które zarabiają najniższą krajową mają zatem szansę na dostanie kredytu?

Zarabiam najniższą krajową. Czy dostanę kredyt?

Wzięcie kredytu gotówkowego, to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmujemy w życiu. Jest to umowa, która wiąże nas z bankiem na lata i nakłada obowiązek regularnej spłaty. Przy wydawaniu decyzji przez bank brane są pod uwagę m.in. historia kredytowa i nasze zarobki. Co zrobić, jeśli chcemy ubiegać się o kredyt, a zarabiamy najniższą krajową?

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby otrzymać kredyt gotówkowy?

Bardzo popularne są firmy, które udzielają pożyczek i chwilówek na krótki czas. Niestety zawieranie takich umów nie zabezpiecza nas, ponieważ kwoty przyznawane przez parabanki są zazwyczaj dość niskie. Dodatkowo w przypadku takich zasileń, bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużeń. A właśnie ich należy unikać, jeśli chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy w banku. 

Kredyt wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem, kiedy myślimy o kupnie mieszkania czy samochodu, ale także często pozwala po prostu podreperować budżet domowy. Bardzo istotne przy wydawaniu decyzji przez bank są czysty BIK, dobra historia kredytowa, wysokość zarobków oraz wypłacalność. Czy istnieje jednak szansa otrzymania pozytywnej decyzji, jeśli zarabiamy najniższą krajową? Niestety to pytanie musi sobie zadawać wielu naszych rodaków. 

Odpowiedź brzmi: tak. Jednak trzeba się liczyć z tym, że nie będzie to zbyt duża kwota, oraz że termin jej spłaty nie może być za długi.

Najniższa krajowa a kredyt gotówkowy – jakie trzeba spełniać warunki?

Warunki, które trzeba spełnić przy ubieganiu się o kredyt w przypadku najniższej krajowej, są dokładnie takie same, jak w przypadku, kiedy zarabiamy o wiele więcej. Bardzo ważna jest nasza historia kredytowa, wypłacalność i rzetelność, którą bank weryfikuje sprawdzając, czy nie posiadamy innych pożyczek, czy kredytów. Podczas tej procedury sprawdzany jest także BIK. 

Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest zwrócenie się do brokera finansowego, którego zadaniem jest wyszukanie najlepszej dla nas oferty oraz bardzo często przekonanie banku, że kredyt, którego nam udzielą, nie będzie dla nich obciążeniem.

Najniższa krajowa. Ile mogę dostać kredytu?

Nie ma jasnych informacji oraz wytycznych, ile jesteśmy w stanie kredytu dostać zarabiając najniższą krajową. Jednak szacunkowo przy zarobkach w granicach 1600-1700 złotych miesięcznie maksymalna kwota, którą może przyznać bank to około 6-7 tysięcy. Zazwyczaj wtedy umowa kredytowa jest zawierana na 12 miesięcy. 

Tak jak wspominaliśmy wyżej, nie można zapominać, że bardzo istotnymi czynnikami są historia kredytowa oraz brak innych zobowiązań finansowych. Dosyć mocno obniżają naszą wypłacalność. Jednak na szczęście zarobki na poziomie najniższej krajowej nie blokują całkowicie wzięcia kredytu. Uzyskanie może ułatwić skorzystanie z usług brokera finansowego, który dzięki swojej renomie i doświadczeniu, może znacznie przyspieszyć oraz usprawnić wydanie pozytywnej decyzji.

Podziel się:

Ciekawe posty