pisanie prac magisterskich

Pisanie prac magisterskich. Czy to legalny biznes?

Pisanie prac magisterskich to usługa, którą interesuje się każdego roku wielu studentów. Przyczyny dla których sięgają po taką pomoc, bywają różne. Na branże pisania prac dyplomowych składają się osoby prywatne i freelancerzy oraz duże serwisy, które oferują pisanie prac i zatrudniają własnych redaktorów.  Postanowiliśmy przyjrzeć się legalności tego biznesu.

Czy pisanie prac dyplomowych jest legalne?

Mówiąc pisanie prac magisterskich, w rzeczywistości mamy na myśli tworzenie wzorów takich prac. Świadczenie takich usług jest jak najbardziej  jest legalne. Pod warunkiem, że mówimy o firmie prowadzącej zarejestrowaną działalność gospodarczą i płacącej podatki. Sama usługa jest jak najbardziej legalna. Takie firmy wystawiają rachunki podpisują umowy. W sumie polega ona na stworzeniu tekstu na zadany temat, na wzór pracy magisterskiej lub licencjackiej. Nie ma w tym nic nielegalnego. Nielegalne jest za to posługiwanie się czyimś tekstem jako własnym, na pewno jest nie zgodne z polskim prawem.

Serwisy są świadome tego co się dzieje

Tak, serwisy zdają sobie sprawę z faktu, że duża część stworzonych przez nich prac trafia w niezmienionej formie na biurka promotorów. Serwisy nic z tym nie robią ponieważ nie jest to w ich interesie. Gdyby jakikolwiek serwis pozwał swojego klienta o naruszenie praw autorskich prawdopodobnie byłby to jego koniec. Nie mniej jest to dobra wiadomość dla osób korzystających z oferty takich firm. Skoro działają legalnie, a Ty zamawiasz u nich usługę, to przysługują Tobie wszelkie prawa konsumenta.

Centrum opracowań naukowych oferuje pisanie prac magisterskich, pisanie prac licencjackich, pisanie prac inżynierskich

Czemu studenci korzystają z serwisów pisania prac

Serwisy działają legalnie i zamawianie w nich tekstów naukowych jest legalne, nielegalne jest posługiwanie się cudzym tekstem jako swoim. Pozostaje kwestia etyczna całego przedsięwzięcia i tego odpowiedzi na pytanie, czemu ten biznes cieszy się takim powodzeniem. Studenci szukają pomocy w serwisach oferujących pisanie prac z różnych powodów i według studentów, każdy z nich w pełni usprawiedliwia ich zachowanie. Jeden z serwisów przeprowadził badania ich wynikami na swoim blog. Centrum Opracowań Naukowych podaje 9 najczęstszych sytuacji gdy studenci szukają pomocy w pisaniu prac dyplomowych.  Podawane są różne sytuacje, w życiu prywatnym i zawodowym. Sytuacje, których system uczelniany nie przewiduje.

Tak więc podsumowując. Serwisy piszące prace magisterskie i inne prace dyplomowe na zamówienie, będą istniały tak długo jak długo będą chętni korzystający z ich usług. Jedyne co możemy doradzić studentom, poszukującym pomocy w pisaniu prac, aby korzystali wyłącznie z legalnie działających firm. To uchroni was przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Related Posts