Jakie auto do ślubu. Jak wybrać by nie żałować.

auto do ślubu

Table of Contents

Narzeczeni planując swój ślub muszą myśleć o wielu szczegółach. Należy wybrać wystrój sali, jakie zaproszenia wręczą gościom czy suknię ślubną i garnitur. Ważnym aspektem tego dnia jest także samochód, którym nowożeńcy przyjadą do kościoła i dojadą następnie na wesele. Jakie auto do ślubu wybrać, na tę najważniejszą podróż w życiu?

Jaki samochód wybrać do ślubu?

Pierwszą kwestią jest to, jaki samochód interesuje narzeczonych. Powinien pasować do całej wizji ślubu i spełniać wszystkie wymagania przyszłych nowożeńców. Mogą się w takiej sytuacji pojawić wątpliwości tj. model, kolor, koszt wynajmu i rocznik, które postaramy się rozwiać.

Auto retro do ślubu czy nowoczesny samochód?

Jest to kwestia indywidualna. Warto w takiej sytuacji zastanowić się, jaką formę będzie miała uroczystość oraz wesele. Jeśli planujemy ślub w stylu rustykalnym, warto pomyśleć o zabytkowym samochodzie. Jednak wynajem takiego auta wiąże się ze sporymi kosztami. Jednak czego nie robi się, żeby najważniejszy dzień w życiu był także tym najpiękniejszym. Także dobór koloru jest kwestią bardzo indywidualną. Jednym będzie odpowiadał czarny pojazd, inni będą chcieli kremowego. Minusem auta zabytkowego jest brak klimatyzacji, co może być problemem w upalny dzień. Trzeba także wziąć przy takim samochodzie pod uwagę jego wielkość. Auta z lat 20. i 30. XX wieku są znacznie mniejsze od współczesnych.

Jeśli ślub ma być w klimacie nowoczesnym, wtedy warto wybrać samochód z nowszych modeli. Do wyboru są m.in. samochody marki Porsche, Maserati, Mercedes czy Audi. Jeśli narzeczeni planują ślub w miesiącach letnich, dobrym rozwiązaniem może być także wypożyczenie kabrioletu. Trzeba jednak pamiętać, że w razie deszczu nie będzie możliwości wykorzystania jego wszystkich atutów.

Cena wynajęcia samochodu do ślubu

Ceny są bardzo różne. Nie da się jednoznacznie określić przedziału cenowego. Wszystko zależy jakiej klasy samochód narzeczeni chcą wynająć. Zależy ona także od pakietu, jaki zostanie wybrany. Wiele firm oferuje pakiety dostosowane właśnie do najważniejszego dnia ślubu. W cenie może być udział auta w sesji zdjęciowej, kierowca, dekoracje czy nawet butelka szampana.

Ceny mogą się wahać od 200 złotych za godzinę, do nawet kilku tysięcy.

Co należy wziąć pod uwagę przy wynajmie auta do ślubu?

Trzeba wziąć pod uwagę trasę, jaką nowożeńcy chcą pokonać. Istotna jest także kwestia tego, czy para młoda chce razem przyjechać do kościoła, czy jednak osobno.

Warto także indywidualnie z firmą oferującą samochody uzgodnić wszelkie szczegóły. W niektórych miejscach w cenę nie są wliczone np. kilometry, a jedynie wynajem pojazdu. Wszystkie takie kwestie należy ustalać z firmą, z której usług chcemy skorzystać.

Podziel się:

Ciekawe posty