Kategorie:

Ile kosztuje utylizacja gruzu w Warszawie?

Jaki jest koszt utylizacji w Warszawie i okolicach? Gruz budowlany należy do jednych z najbardziej problematycznych odpadów. Kiedy planujemy remont albo budowę, często zapominamy o tak ważnym aspekcie i wtedy pojawia się problem. Całe szczęście jest wiele rozwiązań tej sytuacji.

Wywóz gruzu na własną rękę

W większości gmin działają PSZOK-i (Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Możemy tam dostarczyć gruz budowlany na własną rękę, ale to rodzi wiele problemów. Do takiego punktu przyjmowane są jedynie skrupulatnie posegregowane materiały, a większość Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma także wiele zasad zawartych w regulaminie. 

Osoba prywatna może tam oddać odpady na własną rękę za darmo, ale to rodzi problemy, kiedy nie mamy pojazdu, którym bylibyśmy w stanie to zawieźć. Dodatkowo PSZOK-i często ustalają limity ich przyjęcia. Co zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie sami pozbyć się odpadów budowlanych?

Warto skorzystać z firmy, która zajmuje się utylizacją takich materiałów. Takie firmy oferują m.in. kontenery i worki BIG BAG, które świetnie sprawdzą się w trakcie remontu, ale także większych prac budowlanych.

Wywóz gruzu w kontenerach

Stalowe kontenery mogą być dobrym rozwiązaniem przy bardzo dużych pracach budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy z niego skorzystać, musimy ubiegać się specjalne pozwolenie od Zarządu Zieleni lub miasta. 

Nie sprawdza się, jeśli dysponujemy małym terenem i nie możemy sobie pozwolić na ustawienie wielkiego gabarytu przy placu budowy. Koszt takiego kontenera na gruz w Warszawie to około 800-900 złotych. Dodatkowo wynajmowany jest na 5 dni roboczych, a za każdy następny trzeba uiszczać dodatkową opłatę.

Alternatywą dla kontenerów na odpady budowlane są elastyczne worki BIG BAG od GruzCity

Czym są worki BIG BAG na gruz?

Worki BIG BAG to świetna alternatywa dla kontenerów. Te drugie wymagają od nas zdobycia specjalnych zezwoleń, a każdy dzień użytkowania ich jest obarczony kolejnymi kosztami, co znacznie podnosi koszt ich wynajęcia. Elastyczne worki propylenowe posiadają aż do 2 ton ładowności, są niezwykle poręczne i w żaden sposób ich użytkowanie nie jest ograniczone czasowo. Nie wymagają także żadnych pozwoleń np. od Zarządu Zieleni czy też miasta.

Ile kosztuje wywóz gruzu w Warszawie?

Wszystko zależy od tego czy zdecydujemy się na stalowy kontener, czy elastyczne worki BIG BAG. Ma także znaczenie, jak duże prace remontowe przeprowadzamy i ile gruzu przy nich powstanie. 

Jeśli zdecydujemy się na mniej wymagającą formę, jaką są worki propylenowe koszty mają się następująco:

  • do 2 ton i 1,5m3, czyli jeden worek BIG BAG to koszt w granicach 250 złotych. W tej cenie mają Państwo zapewnione dostarczenie worka, odbiór odpadów oraz ich zgodną z prawem utylizację. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy małych remontach, np. kuchni czy łazienki. 
  • do 4 ton i 3m3, czyli dwa worki BIG BAG to koszt 460 złotych (230zł/sztuka). W tej cenie także mają Państwo zapewnione dostarczenie worków, odbiór i ich utylizację. Jest to świetne rozwiązanie przy remoncie mieszkania. 
  • do 6 ton i 4,5m3, czyli 3 worki BIG BAG to koszt 660 złotych (220zł/sztuka). Jak w powyższych opcjach, usługa jest kompleksowa. To rozwiązanie sprawdzi się przy kompleksowym remoncie, ale będzie także świetną opcją dla firm remontowo-budowlanych. 
  • Przy wynajmie 4 sztuk worków BIG BAG koszt plasuje się w wysokości 210 złotych za jeden. Tutaj także obowiązuje zasada dostarczenie worków-odbiór odpadów-zgodna z prawem utylizacja. Jest to świetne rozwiązanie przy dużych pracach budowlanych i świetnie sprawdzą się u developerów.

Pamiętajcie, firmy takie jak GruzCity nie wymagają segregacji odpadów i kompleksowo zajmują się ich utylizacją, a worki BIG BAG są świetną alternatywą dla stalowych kontenerów, których dotyczy wiele obostrzeń. 

Ta firma oferuje także wynoszenie gruzu z mieszkań. W takim przypadku należy nabyć w sklepie budowlanym worki ładowne do 50 kilogramów i zadzwonić. W najszybszym możliwym terminie zostaną one zabrane, a odpady oddane do utylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *