Ile kosztuje wywóz gruzu w Warszawie?

wywóz gruzu w Warszawie, big bag na gruz

Table of Contents

Jaki jest koszt utylizacji w Warszawie i okolicach? Gruz budowlany należy do jednych z najbardziej problematycznych odpadów. Kiedy planujemy remont albo budowę, często zapominamy o tak ważnym aspekcie i wtedy pojawia się problem. Całe szczęście jest wiele rozwiązań tej sytuacji.

W PSZOK-u najtaniej, bo za darmo. jest tylko jeden haczyk

W większości gmin działają PSZOK-i (Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Możemy tam dostarczyć gruz budowlany na własną rękę, ale to rodzi wiele problemów. Do takiego punktu przyjmowane są jedynie skrupulatnie posegregowane materiały, a większość Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma także wiele zasad zawartych w regulaminie. 

Osoba prywatna może tam oddać odpady na własną rękę za darmo, ale to rodzi problemy, kiedy nie mamy pojazdu, którym bylibyśmy w stanie to zawieźć. Dodatkowo PSZOK-i często ustalają limity ich przyjęcia. Co zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie sami pozbyć się odpadów budowlanych?

Warto skorzystać z firmy, która zajmuje się utylizacją takich materiałów. Takie firmy oferują m.in. kontenery i worki BIG BAG, które świetnie sprawdzą się w trakcie remontu, ale także większych prac budowlanych.

Kontenery na gruz i odpady remontowe

Stalowe kontenery mogą być dobrym rozwiązaniem przy bardzo dużych pracach budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy z niego skorzystać, musimy ubiegać się specjalne pozwolenie od Zarządu Zieleni lub miasta. 

Nie sprawdza się, jeśli dysponujemy małym terenem i nie możemy sobie pozwolić na ustawienie wielkiego gabarytu przy placu budowy. Koszt takiego kontenera na gruz w Warszawie to około 800-900 złotych. Dodatkowo wynajmowany jest na 5 dni roboczych, a za każdy następny trzeba uiszczać dodatkową opłatę.

Alternatywą dla kontenerów na odpady budowlane są elastyczne worki BIG BAG od GruzCity

Wywóz gruzu w Warszawie w workach big bag

Worki BIG BAG to świetna alternatywa dla kontenerów. Te drugie wymagają od nas zdobycia specjalnych zezwoleń, a każdy dzień użytkowania ich jest obarczony kolejnymi kosztami, co znacznie podnosi koszt ich wynajęcia. Elastyczne worki propylenowe posiadają aż do 2 ton ładowności, są niezwykle poręczne i w żaden sposób ich użytkowanie nie jest ograniczone czasowo. Nie wymagają także żadnych pozwoleń np. od Zarządu Zieleni czy też miasta.

Ile kosztuje wywóz gruzu w Warszawie?

Wszystko zależy od tego czy zdecydujemy się na stalowy kontener, czy elastyczne worki BIG BAG. Ma także znaczenie, jak duże prace remontowe przeprowadzamy i ile gruzu przy nich powstanie. 

Jeśli zdecydujemy się na mniej wymagającą formę, jaką są worki propylenowe koszty mają się następująco:

  • do 2 ton i 1,5m3, czyli jeden worek BIG BAG to koszt w granicach 250 złotych. W tej cenie mają Państwo zapewnione dostarczenie worka, odbiór odpadów oraz ich zgodną z prawem utylizację. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy małych remontach, np. kuchni czy łazienki. 
  • do 4 ton i 3m3, czyli dwa worki BIG BAG to koszt 460 złotych (230zł/sztuka). W tej cenie także mają Państwo zapewnione dostarczenie worków, odbiór i ich utylizację. Jest to świetne rozwiązanie przy remoncie mieszkania. 
  • do 6 ton i 4,5m3, czyli 3 worki BIG BAG to koszt 660 złotych (220zł/sztuka). Jak w powyższych opcjach, usługa jest kompleksowa. To rozwiązanie sprawdzi się przy kompleksowym remoncie, ale będzie także świetną opcją dla firm remontowo-budowlanych. 
  • Przy wynajmie 4 sztuk worków BIG BAG koszt plasuje się w wysokości 210 złotych za jeden. Tutaj także obowiązuje zasada dostarczenie worków-odbiór odpadów-zgodna z prawem utylizacja. Jest to świetne rozwiązanie przy dużych pracach budowlanych i świetnie sprawdzą się u developerów.

Pamiętajcie, firmy takie jak GruzCity nie wymagają segregacji odpadów i kompleksowo zajmują się ich utylizacją, a worki BIG BAG są świetną alternatywą dla stalowych kontenerów, których dotyczy wiele obostrzeń. 

Ta firma oferuje także wynoszenie gruzu z mieszkań. W takim przypadku należy nabyć w sklepie budowlanym worki ładowne do 50 kilogramów i zadzwonić. W najszybszym możliwym terminie zostaną one zabrane, a odpady oddane do utylizacji.

Podziel się:

Ciekawe posty