Trener personlany ostrzega: 5 rzeczy przez które na pewno nie schudniesz

skuteczne odchudzanie, trener personlany

Table of Contents

Gdy rozmawiamy o odchudzaniu pierwszą rzeczą jaka przychodzi do głowy, jest powszechne przekonanie, że wystarczy mniej jeść i więcej ćwiczyć. Ta teoria rozpowszechniona przez media i domorosłych znawców tematu, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Obniżenie ilości spożywanych posiłków oraz hektolitry potu wylewane na siłowni, bez kontroli specjalisty jakim jest trener personlany, to nieporozumienie. Mogą przynieść tylko chwilowy efekty albo nie przynieść go wcale. Oto pięć rzeczy, które skuteczne odchudzanie poważnie utrudniają by nie mówić, że wręcz uniemożliwiają.

Skuteczne odchudzanie. Badania diagnostyczne to podstawa

Chcesz się odchudzać zdrowo, zacznij od nadań diagnostycznych. Żaden odpowiedzialny trener personalny nie podejmie się pracy z Tobą bez wglądu w badania. Pokazują one w jakim stanie jest Twój organizm. W zależności od tych wyników trener personalny i dietetyk dobierze dietę, trening i ewentualną suplementację. Dzięki temu drogo do sukcesu będzie o wiele prostsza.

Brak odpowiedniego planu żywienia to klucz do porażki

Jeżeli korzystasz z diety znalezionej w internecie lub przygotowanej dla kogoś innego, to robisz sobie krzywdę. Każdy organizm jest inny, potrzebuje innego podejścia. Dlatego warto udać się do profesjonalnego dietetyka, który przygotuje nam dietę dostoswaną do nas. Do naszego trybu życia, pracy, alergii a nawet weźmie pod uwagę składniki, które nam po prostu nie smakują. Stosując taką dietę, nie będziesz chodzić głodny.

Stres i brak snu nie sprzyjają odchudzaniu

Mówiąc o stresie nie mamy tu na myśli stresujących sytuacji w pracy. Stresem dla naszego mózgu są nawet z pozoru błahe sytuacje. Najpopularniejszymi stresorami dla mózgu jest wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem komputera, telefonu lub telewizora. Jest to także najczęstsza przyczyna braku snu lub jego złej jakości. Światło emitowane przez ekrany tych urządzeń powoduje zaburzenia w wydzielaniu melatoniny, kortyzolu i insuliny. Z tej przyczyny możemy cierpieć na bezsenność, a jakość naszego snu może pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nasz organizm ma przeciążony układ nerwowy i nie potrafi się zregenerować. Jesteśmy wówczas ospali i odczuwamy silne zmęczenie. W takich warunkach podjęcie jakakolwiek sprawności fizycznej odkładamy czasy gdy będziemy czuli się lepiej.

Tłuszcz kocha alkohol

Czy zdajesz sobie sprawę z faktu że lampka wina lub małe piwo na koniec dnia powoduje, że cały wysiłek jaki włożyliśmy tego dnia w odchudzanie, zostanie zaprzepaszczony? Co więcej alkohol powoduje zaburzenia hormonalne, przez które odchudzanie będzie poważnie utrudnione nawet przez kolejne 7 dni.

Prowadź dzienniczek żywieniowy

Dzienniczek żywieniowy to bardzo praktyczna rzecz dla każdego kto myśli  o skutecznym odchudzaniu. Po pierwsze zmusza nas do systematyczności, co jest najważniejsze w trakcie gubienia wagi. Po drugie, dzięki zawartym w nim informacjom na temat ile i czego zjedliśmy, możemy korygować nasze zachowanie, dietę i to co robimy na treningu z trenerem personalnym. Dzienniczek to jedynie kilka minut dziennie, które przybliżą Ciebie do upragnionego celu.

Podziel się:

Ciekawe posty